הבטחה לבית היהודי

ימין, בהגדרה וביישום

הערכת משך קריאה: <1 דק', תלוי כמה שניות יש לך בדקה

מהות ימין: עיסוק בצביון אידאולוגי

פרקטיקה

מפלגת ‘ימינה’ הסירה תחרות של מפלגת ‘הבית היהודי’ על אותם קולות. שתיהן מוטציות אחיות, יוצאת חלצי המפד”ל, פונות לאלקטורט דתי לאומני*.


* לאומני – אבחנה ערכית בין לאומים, בשונה מאבחנה ביורוקרטית עניינית.


ההסרה נעשתה באמצעות הבטחה של מפלגת ‘ימינה’ ל’בית היהודי’, שהמשרד לענייני ירושלים המופקד על שימור התכנסות הזדהותית לאידאה והחלת צביון על כלל יימסר לידי חגית משה. ככתוב:

מפלגת ימינה, בכניסתה לממשלה או בהרכיבה את הממשלה הבאה, תדאג למינויה של חגית משה לשרה בממשלה שתהיה אמונה על ענייני הציונות הדתית ובכללים נושאי החינוך הממלכתי-דתי, הגרעיניים התורניים, השירות הלאומי, ישיבות ההסדר והמכינות הקדם צבאיות והחטיבה להתיישבות.”

המשרד ל’ענייני ירושלים’ בו משמש השר הימני אמוני הרב רפי פרץ – בן יקיר לקולקטיב, מיניסטריון בן-דודה של משרד ‘לענייני התפוצות’, שמופקד על היבטי אידאולוגיה והפצתה, ה- hard core ימני אמוני, שמשמשת בה עומר ינקלביץ, אמונית אף היא. לא משרד ביצועי לכלל, אלא מקדם אג’נדה אידאולגית.

בקטנה

השימוש בפועל – ‘תדאג‘, המרפררת לחזון נתניהו לפייגלין: “רואה אותך כשר בממשלה ושותף לדרך”, רומזת שהסיכוי של חגית משה לממש את ההבטחה כסיכוי של פייגלין.

ימין בכל עת גאוגרפיה, תרבות ושפה

טיפול בשימור התכנסות הזדהותית לקולקטיב מובחן. מימוש סנטימנט התכנסות הזדהותי לערכים מבדילים; אמוניות, לאומנות, שימור התכנסות הזדהותית לקולקטיב.

Share

הערות? אשמח לתגובתך

Share