סימון שקורי פרדיקציה 3

משך הקריאה: 5 דק', תלוי בכמה שניות יש לך בדקה

yesh_atid_elecהצעה מתוקנת לבקשת סימון

  • אם בבחירות הבאות, אלה שאחרי 2013, ל’יש עתיד’ יהיו 9 מנדטים או פחות, סימון יזכה בארוחה.

 • אם בבחירות הבאות, ל’יש עתיד’ יהיו 11 מנדטים- דיקמן יזכה בארוחה.
 • במקרה ש’יש עתיד’ תזכה ב- 10 מנדטים, או
  ש’יש עתיד תרוץ בבחירות שלא במתכונתה הנוכחית, כלומר או שלא תרוץ עצמאית או שיאיר לפיד לא בראשה ההתערבות מתבטלת.

מקובל?

הצעה מקורית

סימון שקורי שלנו,
שהנבואה והביטחון שורים עליו לא מפסיק להתנבא, ובנדיבותו משתף אותנו בתחזיותיו, חזיותיו, ושערות חזיו, בוטח באותנטיות האכזבה של למעלה ממחצית בוחרי יש עתיד מרכרוכיותו חסרת הכיוון של מנהיגם:

“בבחירות הבאות, מפלגת ‘יש עתיד’ בראשות יאיר לפיד תקטן למחצית מ-19 המנדטים להם זכתה בבחירות 2013.”

דיקמן נחשף לריבוי מצביעי ‘יש עתיד’ שכעת מהססים ומאוכזבים מכותרת העיתון הבוקר, ורואה בהם עמיתים למצביעי ‘קדימה’ ו’התנועה’ כנטולי חוט שדרה פוליטי, מצביעי מפלגות ‘מרכז’ נטולות תפישה פוליטית כלשהיא.
ככאלה, הם ישמחו להתכנס חזרה לתקווה הניאו-רפובליקנית שהדירה את האל ממצעה בבוא הבחירות הבאות.
בכל מקרה, מתנדנדים אלה, שסימון רואה בהם כלמעלה ממחצית הבוחרים, הם, לדעת דיקמן, מיעוט ביחס לרוב הימני בוגרי הליכוד וקדימה שהם חוט השדרה של הליכוד החדש הפוסט נתניהואי-ליברמני. לדעת דיקמן המצביעים המאוכזבים נטולי ההשקפה הם שוחרי הצבעה סקטוריאליים הרוצים לקדם את רווחתם האישית, הכלכלית בעיקרה, שלא ימצאו הבטחה נוצצת ובהירה יותר מלפיד האור לצורך כך ולכן גם בעתיד יצביעו ‘יש עתיד’.

מהות ההתערבות

10 מנדטים ומטה ליש עתיד- סימון זכה.
11 ומעלה- דיקמן.

הצעה לתנאי ההתערבות

 • סכום ההתערבות: ארוחה.
 • לכל מנדט נוסף/ נחסר המנצייח יוסיף אורייח לארוחה.
  כלומר, אם ‘יש עתיד’ תנפק 8 מנדטים סימון יצרף שני אורחים לסעודה, 13 מנדטים, דיקמן יזמין אורחים נוספים ממאגר חבריו ההולכים, מתמעטים, כלים, נמוגים, נכחדים.
 • אם ‘יש עתיד’ לא תרוץ בבחירות הבאות במתכונתה הנוכחית,
  אם תרוץ בבחירות הבאות בהיותה טמועה במסגרת פוליטית שונה-

  • הצדדים סומכים על היושר האינטלקטואלי של סימון ודיקמן, לאבחנה האם ‘יש עתיד’ הביאה לבחירות במבנה החדש 10 ומטה או 11 ומעלה מנדטים.
  • אם לא תהיה הסכמה בין סימון לדיקמן במקרה של הטמעות במסגרת פוליטית אחרת- ההתערבות מבוטלת (וזאת כדי לא לתת לשום עקרוט אוכל חינם ותאב רווחים ללא נטילת סיכונים אפשרות ליהנות מתנאי ההתערבות.)
  • אם ‘יש עתיד’ לא תרוץ כלל- ההתערבות מבוטלת.
 • הצעה זו מהווה הזמנה לנביאים, חוזים, יועצי לענייני ‘יש עתיד’ או לענייני עתיד סתם להשתתף בהתערבות, בתנאים שיציעו, ובתנאי שיהיה בהסכמת סימון ודיקמן.

תוקף ההתערבות

ההתערבות תיכנס לתוקפה רק לאחר ש

 • סימון יאשר את תנאיה, ו-
 • דיקמן ינסח ויפרסם את הנוסח המוסכם על שניהם.

נדיבות

סימון

מוכן לוותר לדיקמן על ההתערבות הקודמות לגבי נסיקתו של לפיד, ולחלץ אותו במחיר מופחת. כעת.

דיקמן

 • שבדרך כלל גורס ש’הנבואה ניתנה לנבונים, וכשוטה לא מתנבא’, מסכים, הפעם, להתערבות זו, לא מתקטנן, וחצי מ- 19 מנדטים, מחשיב כ- 10.
 • יתירה מזו, מכיוון שאם ‘יש עתיד תעמוד לבחירה ולא תעבור את זכות הבחירה, דיקמן יזמין את סימון ועוד 9 מאורחיו, כלומר יש את מגבלת ה-0 שלא שורה על עמדת דיקמן, דיקמן מסכים להגביל את זכייתו גם אם ‘יש עתיד’ תזכה באמון 29 או 39 מנדטים להזמין אותו (את דיקמן) ועוד 9 מאורחיו.
 • כמו כן, דיקמן מאפשר לסימון לנקוט בפרופגנדה חוקית, חוקית למחצה, וגם שאינה חוקית בעליל כדי לקדם את עמדתו של סימון למניעת הצבעה ל’יש עתיד’, וזאת של משפחתו העניפה, מכריו המרובים שהצביעו ‘יש עתיד’, של העדה עליה עליה נמנה, על כלל העדות, על בני התערובת, וכלל המגזרים המצביעים את ציבור הבוחרים.
  בעוד שדיקמן עם משפחתו הקטנטונת, יתום מהורים, אחותו שכבר בחיים נטולת זכות הצבעה ישראלית, ויריעת חביhריו מתכווצת במהירות, מצהיר בזאת שלא ינקוט בשום צעד תעמולתי להשפיע על מי מהבוחרים.
 • נהפוך הוא:
  דיקמן ימשיך להתנשא על- וללעוג ל- מצביעי ‘יש עתיד’ בעבר, וביתר שאת בעתיד.
  בכך דיקמן יחבל במודע (להמאיס את עצמו ביעילות רבה, ובחוסר יעילות משוועת להמאיס את ההצבעה ל’יש עתיד’) בסיכויי ההצבעה של מצביעים אלה להצבעה שמקדמת את זכייתו.

קפיש? יש הערות לניסוח סופי ומוסכם?

Share

3 תגובות בנושא “סימון שקורי פרדיקציה 3”

 1. סימון יקר,
  1.
  אם תפנה להתערבות שלנו על, האם ומתי אני חוזה שיאיר לפיד יהיה ראש משלה- http://dickmann.co.il/blog/yl_pm/ תראה שאני חוזה, בניגוד לדעתך, לכן ההתערבות, במהלך שלוש הקדנציות הבאות יאיר לפיד יהיה רוה”מ.
  2.
  מכיוון שהסיכויים לכך קטנים ככל שהקדנציות מתקרבות, אני מקבל הגדלה על הזכייה.
  אם לפיד לא יהיה בקדנציה הבאה ראש הממשלה אי אפשר לומר שהפסדתי, שכן לא על כך התערבתי אלא על מנעד זמן בן שלוש קדנציות, כשאנחנו במהלך הראשונה, עדיין.
  3.
  כזכור הארוחה איננה האישיו- מבחינתי הצהריים הבא תהיה עלי. ללא קשר להתערבות.

 2. העתיד שלהם ושל קדימה יהיה דיי דומה.ההתערבות שלנו היא: שאני טוען שבבחירות הבאות לא רק שלפיד לא יהיה ראש.ממשלה יש עתיד בראשותו לא תעבור את רף ה-10 מנדטים .ואתה טוען שכן תעבור את רף ה-10 מנדטים ויאיר לפיד יהיה ראש הממשלה אם לא בקדנציה הזאת אז זאת שאחריה.מה שכן בהכירי את זה שאתה מעיד על עצמך שיש לך יושר אינטלקטואלי אז מצפה לקבל את ארוחת הצהריים שלי כבר בבחירות הקרובות לאחר שלא יעבור את רף ה-10.

 3. מרוב פלצף ורצון להרשים את מי שמתרשם מהכתיבה הנ”ל שינית את תנאי ההתערבות ואת מה שסוכם בינינו. .

  לכן אני לא בעיניין.

  פרטי ההתערבות נשלחו אליך בווטסאפ לאחר שסוכמו בינינו.

  כדי לפרסמם כלשונן וללא תוספות כול התוספות השונות ומשונות לא מקובלות עלי.

  תחזיר את ההתערבות המקורית בשפה קלה מדוברת שלא ניתנת לפרשנויות שונות ושלח לי לאישור.

  עד אז אין התערבות.

  בוכה

הערות? אשמח לתגובתך

Share