מינורי במצוקה ובתוצר

משך קריאה כ- 2 דקות

אחד מידידי האחרונים, הרצים ונעלמים, נמוגים ומתכלים, במצב רוח ירוד. מאד. מצב רוחו מהווה מלונת לכלב השחור. הוא בשיא, כלומר השפל, של שיאים קודמים. כל המחזה. מראש המלנכוליות ברקע, מהבהבת כאקדח במערכה הראשונה.

מה קורה?

מחפש לחישות אצל ידעונים (מומחים).

ענה. בשבוע שעבר פתח את ספרה של כוהנת תעסוקה לשעבר, שהיה שנים בספרייתו, גמע את כתב ידה בצמא, שלא לומר בייאוש, לגם את תובנותיה, ולמחרת התקשר לעמיתה מהז’אנר שתקשר אותו לכוהנת, להיפגש. זו, העבירה אותו לעוזרתה שניאותה לקבלו, בטובה, מיידית.

מה לחשו לך?

אני מציק בעצימות גבוהה ומתגברת.

שהמצב המנטלי הולך ומסלים.

מה התוצרים שאתה מצפה ממנה?

שאלה טובה.

משיב רע.
מכיר אותו דָיִי, כדי לשער מה התוצרים.

מה הדיאגנוזה?

כעבור בערך שעה ובעבור בדיוק אלף מאתיים שקלים הפסיכולוגית נסמכה על מה שסיפר, נפקה מדבריו הסבר לא בלתי נכון על הקשרים קודמים וקשרה באופן לא בלתי מופרך, ובה בעת לא מוכח, רקחה שבלונה פסיכולוגיסטית עם הגיון פנימי של טרגדיית גורל יוונית בלתי נמנעת בין המקרה שתיאר לשלו. יפה. נרטיב יש.

אחאנא”ר קמצן, ערערן שאני, מודע למצבו הכלכלי השלוב במצבו המנטלי כצמות חלת שבת, נחרד מההשקעה הכספית שעפה לרוח הרעה הפוקדת אותו. אני – אם אתחב לטרגדיה – הייתי מוכר לו תבחין מצב כולל על סמך מעקב של 43 שנים, אלפי שעות ומליוני מלים; לדיאגנוזה שלי מתייחס כקיבוצניקים לבני כיתתם – מכירים מנערות, לא מחדשים, ללא אירוטיות, ללא תקווה לסיעור, והכי חשוב – מה שווה אם חינם?

האם היא מציעה פתרונות ישימים?

לא, ודאי לא בטווח מידי. מאחר ואין לי היכולת לצרוך את שירותיה 1200 לפגישה בִּקְשה עוד פגישה כדי לראות לאן יכולה להכווין אותו. זיהתה מצוקה עמוקה, להערכתי.

“ועכשיו תשלם לפגישה אלף מאתיים?

קמצן שכמוני הולך לגרוש.
כלומר ל 120,000 אגורות.

מאחר ואין לי יכולת לצרוך את שירותיה 1,200 לפגישה, ביקשה עוד אחת כדי לראות לאן יכולה להכווין אותי. היא זיהתה מצוקה עמוקה.
להערכתי, הפגישה הבאה ב- 700.
נפרדתי מהמטפלת העכשווית, אין לי את הלוקסוס להמשיך איתה כשאנחנו לא מתקדמים.

הנחתי לאבק לשקוע, ובהמשך

תגיד, מה הביא אותך לשלם לה אלף מאתיים?

צ’מע אתה כנראה לא מבין את המצוקה, את הצורך.

גער בי בזעם.

אכן, הכל שם – אינני מבין את הפיצ’פוץ’ בצורך במקום להעריך את התכנות התוצר הנשאף.

כן, בעוררות רגשית, בסטרסס, סדרי הגודל, היחסיות, ממד הזמן מתעמעמים.

Share

הערות? אשמח לתגובתך