מינורי במצוקה ובתוצר

אחד מידידי האחרונים, הרצים ונעלמים, במצב רוח ירוד. מאד. מצב רוחו מהווה מלונה לכלב השחור. הוא בתקופת השיא, כלומר השפל, של שיאים קודמים. כל ההמחזה. מראש המלנכוליות ברקע, מהבהבת כאקדח במערכה הראשונה.

מה קורה?

מחפש לחישות אצל ידעונים (מומחים).

ענה. בשבוע שעבר פתח את ספרה של כוהנת תעסוקה לשעבר, שהיה שנים בספרייתו. גמע את כתב ידה בצמא, שלא לומר בייאוש. למחרת התקשר לעמיתה מהז’אנר שתקשר אותו לכוהנת, להיפגש, וזו, העבירה אותו לעוזרתה שניאותה לקבלו, מיידית.

מה לחשו לך?

אני מציק בעצימות גבוהה ומתגברת.

שהמצב המנטלי הולך ומסלים.

מה התוצרים שאתה מצפה ממנה?

שאלה טובה.

משיב רע.
מכיר אותו דָיִי, כדי לשער מה התוצרים.

מה הדיאגנוזה?

כעבור בערך שעה ובעבור בדיוק אלף מאתיים שקלים הפסיכולוגית נסמכה על מה שסיפר, ונפקה מדבריו הסבר לא בלתי נכון על הקשרים קודמים וקשרה באופן לא בלתי מופרך, ובה בעת לא מוכח, רקחה שבלונה פסיכולוגיסטית עם הגיון פנימי של טרגדיית גורל יוונית בלתי נמנעת בין המקרה שתיאר לשלו. יפה. נרטיב יש.

אחאנא”ר קמצן, ערערן שאני, מודע למצבו הכלכלי השלוב במצבו המנטלי כצמות חלת שבת, נחרד מההשקעה הכספית שעפה לרוח הרעה הפוקדת אותו. אני – אם אתחב לטרגדיה – הייתי מוכר לו תבחין מצב כולל על סמך מעקב של 43 שנים, אלפי שעות ומליוני מלים; לדיאגנוזה שלי מתייחס כקיבוצניקים לבני כיתתם  – מכירים מנערות, לא מחדשים, ללא אירוטיות, ללא תקווה לסיעור, והכי חשוב – מה שווה אם חינם?

האם היא מציעה פתרונות ישימים?

לא, ודאי לא בטווח מידי. מאחר ואין לי היכולת לצרוך את שירותיה 1200 לפגישה בִּקְשה עוד פגישה כדי לראות לאן יכולה להכווין אותי. זיהתה מצוקה עמוקה להערכתי.

“ועכשיו תשלם לפגישה אלף מאתיים?

קמצן שכמוני הולך לגרוש.
כלומר ל 120,000 אגורות.

מאחר ואין לי היכולת לצרוך את שירותיה 1200 לפגישה, בקשה עוד פגישה כדי לראות לאן יכולה להכווין אותי. זיהתה מצוקה עמוקה להערכתי הפגישה הבאה ב- 700, נפרדתי מהמטפלת העכשווית, אין לי את הלוקסוס להמשיך איתה כשאנחנו לא מתקדמים.

מניח לאבק לשקוע, ובהמשך

תגיד, מה הביא אותך לשלם לה אלף מאתיים?

צ’מע אתה כנראה לא מבין את המצוקה, את הצורך.

גער בי בזעם.

אכן, הכל שם – אינני מבין את הפיצ’פוץ’ בצורך במקום להעריך את התכנות התוצר הנשאף.

כן, בעוררות רגשית, בסטרסס, סדרי הגודל, היחסיות, ממד הזמן מתעמעמים.

Share

השאר תגובה